Університет «Україна» святкує 205-річчя Тараса Шевченка

13 березня 2019 р. в Університеті «Україна» відбувся літературний конкурс читців поезій, присвячений вшануванню 205-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

У святковому дійстві брали участь викладачі та студенти університету. Організаторами літературного свята були кафедра української мови та літератури, іноземної філології та перекладу Інституту філології та масових комунікацій і студентське самоврядування. У святковому вбранні, виразно і з глибоким почуттям читали 37 декламаторів великого Кобзаря. У номінації «Вірші Т.Г. Шевченка» перше місце вибороли Анастасія Афанасьєва («Хустина»), Ірина Карвацька («Нащо мені чорні брови»), учнівська молодь Коледжу «Освіта». Від бібліоклубу «Світоч» вірші читали студентки із інвалідністю Олена Голик («Село») і Вероніка Антонюк (вірш Лесі Українки «На роковини Шевченка») зі спеціальностей «Технологія харчування» та «Українська мова та література».

До заходу долучилась і бібліотека Університету «Україна»: директор бібліотеки Н.П. Колесникова була запрошена у журі конкурсу. Співробітники книгозбірні оформили книжково-ілюстративну виставку «З літопису Кобзаревої долі». З бібліографічним оглядом на тему «Ну, що б, здавалося, слова…» виступила провідний бібліотекар Л.О. Комаренко, яка представила книжки геніального майстра пензля і пера, торкнулась сторінок біографії Т.Г. Шевченка.

До уваги учасників було експоновано 14 витоків літератури, серед яких альбом репродукцій картин Т.Г. Шевченка, СD-диск із хоровим виконанням поетичних творів митця. Окрасою виставки були: перший «Кобзарь», 1840 р. (факсиміле) та ювілейне видання «Кобзарь» до 200-річчя від дня народження поета, куди увійшли всі нецензуровані твори Т. Шевченка. Особливі почуття викликала книжка вибраних творів «Кобзар», де найповніше виражена любов поета до України і до волелюбного українського народу. Збірку адресовано українським воїнам, які відстоюють незалежну Україну. Це видання було надруковано у Видавничо-друкарському комплексі «Університет «Україна». Матеріали виставки викликали щире зацікавлення молоді, що підходила, передивлялась книжки, художній альбом та фотографувалась із цінними виданнями поета.

Людмила Комаренко