Корисні посилання

Електронні бібліотеки світової класичної та сучасної літератури

http://ae-lib.org.ua/ – Ae Lib: Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади. Бібліотека поповнювалася хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури. На сьогодні більш-менш повно представлена давньогрецька та давньоримська література, Середньовічна література, а також література для дітей. Менш повно – література Відродження та XVII століття.

http://www.Biglib.com.ua – Народна бібліотека. Літературна інформаційно-пошукова система-каталог. Величезна електронна бібліотека – світова художня, класика, зарубіжна фантастика – більше 10000 творів за тематиками, які можна не тільки прочитати а й завантажити безплатно.

http://lib.rin.ru – Російська інформаційна мережа – Бібліотека RIN.ru – Золотий фонд світової літератури, історія літератури, конкурси літераторів. Детективи. Класика. Історичні романи. Пародії (Леон Гор). Популярні журнали. Давня література.

http://allbest.ru/libraries.htm – Allbest.ru – Вибери найкраще: реферати, підручники, каталог художньої літератури; 4558 безплатних електронних бібліотек: універсальні, наукові, фантастика, художня література, дитяча література, гумор, сатира, міфологія, словники та перекладачі, релігія, енциклопедії.

http://artefact.lib.ru – Бібліотека «Артефакт» (сучасна світова література). Колекція налічує 8207 текстів 359 авторів (Або Кобо, Ги де Мопасан, Оскар Уайлд та ін.) на 22 мовах.

http://www.twirpx.com/library/greatest100/ – Бібліотека – 100 великих: битв, які змінили світ; людей, які змінили хід історії; міст світу; корабельних аварій.

http://www.knigka.info/ – Ласкаво просимо на сайт безкоштовної електронної бібліотеки «Книжка»! Ми раді вітати Вас в нашій віртуальній бібліотеці, тут перед Вами відкривається дивний світ книги, в якому Ви знайдете ту, що найбільше цікавить Вас, електронну літературу. Ви можете завантажити книги безплатно, без реєстрації! ….На кожній сторіночці Ви знайдете детальний опис про текст книги і автора, а завдяки тому, що всі вони забезпечені ілюстрованими обкладинками, ви можете наочно переконатися що це саме та, яку ви шукали.

http://heart-to-heart.hobby.ru/foreign.htm – Зарубіжна література. Англійские, испанскі, українскі та білоруські вірші – в перекладах і в оригіналі.

http://lib.ru/ – Бібліотека Максима Мошкова (рос.)

http://public-library.narod.ru/ – Публічна електронна бібліотека Є. Пєскіна (рос.)

http://www.ipl.org/ – Публічна електронна бібліотека (іноземні мови)

http://www.ruthenia.ru/60s/ – Російська поезія 60-х років (рос.)

Електронні бібліотеки української художньої літератури

www.ukrlib.com.ua – Ukrlib – це найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.

poetry.uazone.net – ПОЕТИКА – це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Щодня близько 80 читачів блукають віртуальними залами нашої електронної бібліотеки. Під гаслом “Українцям Всесвіту – невмирущі поетичні скарби нашої мови” збірка охоплює поезії від класичного періоду XVII – XIX ст. до сучасної поезії. Містить і переклади зарубіжних класиків, народні та сучасні пісні.

http://lib.ru/SU/UKRAINA/ – “ Lib.Ru: Українська проза”: Українська класика. Сучасно українська проза. Сучасна українська фантастика.

http://library.org.ua/ – Цей сайт створено для того, щоб зібрати на ньому найвизначніші твори української і світової літератури. Рубрики: дитячі – Джоан К. Роулінг. “Гаррі Поттер і смертельні реліквії” та ін.; наука, переклади, проза, фантастика. Якщо ви маєте сканер, то можете допомогти проекту. Також потрібна допомога у вичитуванні відсканованих текстів.

http://www.poetryclub.com.ua/library.php – ТОВ “Клуб Поезії” є некомерційною, творчою, громадською організацією, що об’єднує на добровільних засадах літераторів, поетів, критиків, перекладачів. Основним завданням клубу є всебічний розвиток, популяризація, підтримка талановитих поетів-початківців, відродження згасаючого інтересу до української та світової поезії шляхом створення єдиного простору: “Автор-Читач”. Ми намагаємося об’єднати і задовольнити творчі та інші інтереси, зібрати зірковий склад літераторів, спрямувати нашу діяльність до Людини в її творчій іпостасі.

www.pysar.net – Бібліотека кошового писаря. Твори більш 100 українських класичних та сучасних авторів. Ідея створити цю бібліотеку прийшла у ті далекі дикі часи минулого тисячоліття, коли найбільш розповсюдженою кодировкою була транслітерація, а сторінки українською можна було перелічити по пальцях. Роки минали. Кількість українських осередків в Мережі повільно але невпинно зростала. Отже зараз існує чимало сторінок, присвячених української літературі, і майже кожен може знайти щось на свій смак.

www.nbuv.gov.ua/eb/ukr.html – українська класика, рукописи, стародруки: Київські глаголичні листки (IX-X ст.); Почаївські стародруки (XVIII ст.); Пересопницьке Євангеліє (1556—1561) та ін. в науковій електронній бібліотеці на сайті Національної бібліотеки України ім. В.Вернадського.

www.ukrlife.org/main/library.html – Бібліотека існує завдяки моральній і матеріальній підтримці д-ра Мари Фішер Слиж на сайті “Українське життя в Севастополі”: АФОРИЗМИ РУСИ-УКРАЇНИ; АФОРИСТИЧНI ВИСЛОВИ З БIБЛIЇ; ПОВЧАННЯ ВОЛОДИМИРА МОНОМАХА та ін.

http://www.kazka.in.ua – … І цілком логічним є, що мусить існувати сторінка присвячена саме Українській Казці. Бо є це великий пласт нашої культури, нашого фольклору, нашої традиції. А оскільки хочемо ми, щоби все це жило і активно розвивалося, то й створили саме цю сторінку. Бо на нашу думку, казка не є витвором виключно для дітей віком від 2 до 102 років, але варто її читати, чи слухати також представникам і всіх інших, без винятків, вікових категорій.

http://blackbeetle.org.ua/ – Чорна жужелиця – твори українських письменників другої половини XX ст., переважно, присвячених iсторичнiй та пригодницькій тематиці; книги з історії України та твори Конфуція, Р. Бредберi, Е. Берроуза, Х. Л. Борхеса …

http://lib.misto.kiev.ua/UKR/TVIR/UZAG/uzag106.txt – КГБ: Література рідного краю. Художній дивосвіт – поруч (I варіант). Тематичні (лiтературнi) твори. Шкiльнi твори з украïнськоï літератури. Українська література.

http://exlibris.org.ua/ – EXLIBRIS – уkраїнсьkа елеkтронна бібліотеkа: історія, публіцистика, художня література

Електронні бібліотеки художньої літератури української діаспори

www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html – Електронна бібліотека української літератури університету м.Торонто. Електронна бібліотека української літератури дає читачам, особливо студентам на університетах, доступ до текстів творів української літератури. Бібліотеку відкрито 1-ого грудня 1999 появою першого твору, роману «Чесність з собою» Володимира Винниченка.

http://users.belgacom.net/babowal/indexnyg.htm – Віртуальна антологія поезії Нью-Йоркської групи – Віра Вовк, Богдан Бойчук, Женя Васильківська, Юрій Коломієць,Емма Андієвська, Юрій Тарнавський, Богдан Рубчак, Патриція Килина, Олег Коверко, Марко Царинник, Роман Бабовал, Марія Ревакович.

Твори окремих українських авторів

http://svitiaz.tripod.com/index.html – web-версія “Кобзаря” Т.Г.Шевченка

www.franko.lviv.ua/ifranko/zmist.html – збірки поезій, поеми та довідниковий том до зібрання творів у 50 томах Івана Франка на сайті Наукової бібліотеки Львівського державного університету ім. І. Франка

Словники

Електронна база даних визначень з певної галузі знань або за декількома напрямками. Мережевий словник може бути у вигляді окремого ресурсу або інтегрований в інші ресурси.

http://lang.slovopedia.org.ua/ – Словопедія. Пропонуємо вам українські іншомовні словники. Українсько-російські, українсько-англійські, Фінансова діяльність суб’єктів господарювання (ukr-eng-deu-ukr) та словники інших мов допоможуть вам зрозуміти та спілкуватись з людиною, котра не знає українську мову.

http://r2u.org.ua/html/krym_details.html – Серед українських словників минулого століття, що справили великий вплив як на розвиток словникарської справи, так і мови загалом, ставши суттю взірцем, насамперед можна виділити «Словарь української мови» Б.Грінченка, «Правописний словник» Г.Голоскевича, і “Російсько-український словник” (редактори: В.Ганцов, Г.Голоскевич, М.Грінченкова; головні редактори: акад. А.Кримський, акад. С.Єфремов). Електронна версія відповідає 1-3 томам академічного словника, російські слова на А — П (~64300 рос. позицій). Матеріали 4-го (Р-Я) тому втрачені.

http://www.rozum.org.ua/ – Список словників: 100 видатних українців (100). Антисуржик. Словник «українського» суржика (1 538). Неправильно – правильно [Волощак М.] (3 583). Орфографічний словник української мови (199 182). Російсько-український словник сталих виразів (6 215). Словник синонімів української мови (1 355). Словник фразеологічних синонімів (442). Словник іншомовних слів (18 633). Словник синонімів [Полюга Л.] (2 626)

http://vidahl.agava.ru/ – Даль

http://www.kulichki.com/comics/dic/ – Толковый словарь крылатых выражений

http://www.multitran.ru/ – Мультитран (переводчик)

http://www.slovnyk.org/ – СЛОВНИК багатомовний – 30 мов світу.

UZ-Translations – Мовний портал для перекладачів, філологів, лінгвістів, студентів, викладачів, що вивчають і викладають іноземні мови.

Англомовні бібліотеки, енциклопедії, соціальні мережі

http://www.nap.edu – National Academies Press (США) – Національна Академія Преси (НАП) була створена Національною академією публікувати доповіді, підготовлені Національною академією наук, Національною інженерною академією , Інститутом медицини і Національною дослідницькою радою, всі діючі в рамках Статуту, для Конгресу Сполучених Штатів. НАП видає понад 200 книжок на рік з широкого кола важливих питань у галузі науки, політики, техніки, охорони здоров’я з найавторитетнішими думками. Установи представлені НАП унікальні тим, що вони залучають провідних фахівців країни в кожній області для роботи у своїх групах і комітетах.

http://onlinebooks.library.upenn.edu – The Online Books Page (США) – Електронна бібліотека. Більше 900 тисяч безплатних книжок різних часів, країн та жанрів в Інтернеті (англійська мова).

Shelfari – Це провідна соціальна мережа для тих, хто любить книжки. Створення віртуальної полиці, щоб показати ваші книги, побачити, що ваші друзі читають і відкривати нові книжки – все безкоштовно!

http://www.civnet.org – Досить повний ресурс навчальних матеріалів з громадянської освіти, опублікованих CIVITAS International, міжнародною НУО, метою якої є сприяння громадянській освіті та розвитку громадянського суспільства. Описує нові розробки з громадянської освіти, пропонує дискусійний форум, а також бібліотеку навчальних матеріалів з громадянської освіти та навчальні курси.

http://www.eb.com – Енциклопедія Britannica Online – Ласкаво просимо до нашого корпоративного сайту! Інкорпорація «Енциклопедія Британіка», із головним офісом у Чікаго, є провідним постачальником навчальної та пізнавальної продукції. Ми пишаємося своїм статусом одного з найбільш авторитетних джерел інформації з будь-якої тематики – від походження Всесвіту до поточних подій та всього, що з ними пов’язане. Ознайомтеся з нашою продукцією та комерційними можливостями на сайті нашої організації, щоб на власні очі побачити як ми це робимо.

Українські періодичні Інтернет-видання

Зазвичай це електронна копія паперового журналу чи газети. Дуже часто на сайтах видавництв можна скористатись великою кількістю журнальних публікацій, які є доступними в повному обсязі. Такі публікації можуть зберігатися у файлах, які мають формат pdf або користувач може переглядати статті, які розміщені на окремих сторінках сайту. Файли в форматі pdf переглядаються за допомогою програми Acrobat Reader а статті, які розміщені на окремих сторінках сайту можуть бути збережені на жорсткому диску користувача та переглядатися за допомогою броузера (тобто так само як в мережі Інтернет). Іноді публікації можуть зберігатись у txt- чи doc-форматах і для їхнього читання необхідно мати або простий блокнот, або офісну програму типу Word. Крім того, бувають такі txt-файли, які потребують додаткового завантаження спеціальної програми для читання цих файлів.

http://www.ukr.net/ – Останні новини України, щохвилинне оновлення новин політики, економіки, подій та спорту…
http://www.aif.ua/ – “Аргументы и Факты в Украине” (рос.)
http://www.business.ua/ – “Бизнес” (рос.)
http://www.segodnya.ua/ – “Сегодня” (рос.)
http://www.facts.kiev.ua/ – “Факты” (рос.)
http://www.kontrakty.com.ua/ – “Галицькі контракти” (укр.)
http://zn.ua/ – “Дзеркало тижня” (укр., рос.)
http://www.ut.net.ua/ – “Український тиждень” (укр.)
http://vechirka.kiev.ua/ – “Вечерние новости” (рос.)
http://www.day.kiev.ua/ – “День” (укр.)
http://kp.ua/ – “Комсомольская Правда в Украине” (рос.)
http://www.kv.com.ua/ – “Киевские ведомости” (рос., укр.)
http://telegrafua.com/ – “Киевский телеграф” (рос.)
http://mycityua.com/ – “Мой Киев (Интернет-журнал)” (рос.)
http://cn.com.ua/ – “Столичные новости” (рос.)
http://www.kreschatic.kiev.ua/ – “Хрещатик” (укр., рос.)
http://delo.ua/ – “Дело” (рос.)
www.dengi.ua – “Деньги” (рос.)
http://www.dengi-info.com/ – “Деньги плюс” (рос.)
http://www.investgazeta.net/ – “ИнвестГазета” (рос.)
http://2000.net.ua/ – “Щотижневик 2000” (рос.)
http://www.focus.ua/ – “Фокус” (рос.)
http://comments.com.ua – “Комментарии” (рос., укр.)
www.kommersant.ua – “Коммерсантъ-Украина” (рос.)
http://korrespondent.net/ – “Корреспондент” (рос.)
http://www.companion.ua/ – “Компаньон” (рос.)
http://eizvestia.com/ – “Экономические известия” (рос.)
http://www.dtkt.com.ua/ – “Дебет-Кредит” (укр.)
http://www.profil-ua.com/ – “Профиль” (рос.)
http://ko.com.ua/ – “Компьютерное обозрение” (рос.)
http://www.legalweekly.com.ua/ – “Правовий тиждень” (укр.)
http://www.yurpractika.com/ – “Юридическая практика” (рос.)
http://www.ya-1.com.ua/ – “Я – перший” (рос., укр.)
http://www.autocentre.ua/ – “Автоцентр” (рос.)
http://www.biznes-tema.com/ – “Build Review” (рос.)
http://www.ukrainianfootball.com/ – “Український футбол” (англ.)
http://www.komanda.info/ – “Команда” (рос.)
www.victoria.lviv.ua – Інформаційно–пізнавальний журнал “Вікторія” (укр.)
http://www.ssmsc.kiev.ua – Інформаційний щотижневик про цінні папери та фондовий ринок (рос.)
http://www.finance.com.ua – “Про гроші” (укр., рос.)
http://maidan.org.ua/ – “Майдан” (укр.)
http://sd.org.ua/ – “Народний оглядач” (укр., рос.)
http://www.oglyadach.com/ – “Оглядач” (укр.)
http://www.perehid.kiev.ua/ – “Перехід-ІV” (рос.)
http://postup.brama.com/ – львівська газета “Поступ” (укр.)
http://www.telekritika.kiev.ua/ – “ТелеКритика – Інтернет-видання про ЗМІ в Україні” (укр.)
http://www.pravda.com.ua/ – “Українська Правда” (укр.)
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/ – “Українська Служба BBC” (укр.)

Російська преса в Інтернет-просторі

http://www.aif.ru/ – “Аргументы и Факты”
http://www.kp.ru/ – “Комсомольская правда”
http://nauka.relis.ru/ – “Наука и Жизнь”
http://www.ng.ru/ – “Независимая газета”
http://www.pravda.ru/ – “Правда”
http://www.rg.ru/ – “Российская газета”
http://www.sovsport.ru/ – “Советский спорт”

Іноземна преса в Інтернет-просторі

http://news.ft.com/home/rw/ – Financial Times
http://rollingstone.com/ – Rolling Stone ( муз.)

Українські телеканали і радіокомпанії

5 Канал
1 + 1
Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення” (УТР)
Національна радіокомпанія України – слухати (державне “дротове” радіо)
Перший Національний
Радіо Ера – слухати
Радіо Люкс – слухати
Радіо Незалежність – слухати
Світ радіо – Все про радіо (великий каталог Українських радіостанцій)
СТБ

Туризм і дозвілля

http://www.tourism.gov.ua/PublicationsList.aspx?id=56 – Туристичні маршрути (Державна служба туризму і курортів). Туризм та екскурсії – активний засіб пізнання навколишнього світу, формування кругозору, підвищення рівня знань, естетичних і культурних смаків громадян та гостей України, особливо школярів і студентської молоді; ознайомлюють з історичними, культурними, природними пам’ятками, тисячолітніми сторінками духовності українського народу.

http://prostir.museum/ – Музейний простір України – станом на 2005 рік – це 400 музеїв, підпорядкованих Міністерству культури і туризму, 3265 – Міністерству освіти і науки, ще кілька сотень – іншим відомствам. Це майже півтори тисячі музейних закладів і підрозділів, які зберігають колекції, що є частиною Музейного фонду України, у громадських організаціях, підприємствах, установах тощо.
Це понад 11 млн. експонатів, тисячі з яких по праву вважаються культурним надбанням всього людства. Кращі музеї світу.

http://www.museum-ukraine.org.ua/ – Журнал “Музеї України” (каталог музеїв) – У цьому розділ ми пропонуємо читачам загальні відомості про музеї України, які систематизовані за регіонами та типами колекцій. Запрошуємо музеї та усіх небайдужих до їхнього життя взяти участь у наповненні цього розділу.

http://www.hist.msu.ru/ER/museum.htm – Музеї світу в ІНТЕРНЕТі – їх історія, шедеври, виставки.

Видавнича справа та редагування

Партико З.В. Загальне редагування: нормативні основи : Навчальний посібник. — Л.: ВФ Афіша, 2006. — 416с, табл. 9, рис. 47, додатків 16.

У посібнику описано об’єкт, предмет, мету, завдання, методологію, методи, методики, галузі та аспекти редагування. Редагування розглядається як приведення тексту у відповідність із нормами. Сформульовано нормативну теорію редагування. Детально класифіковані та описані всі основні методи контролю й виправлення помилок. Подано детальний опис інформаційних, соціальних, композиційних, логічних, лінгвістичних, психолінгвістичних, видавничих і поліграфічних норм редагування. Розглянуто методи комп’ютеризації процесу редагування. Посібник пропонує формалізовану методику проведення редагування, враховує досягнення теорії редагування розвинутих країн Заходу.
http://uareferats.com/index.php/book/details/157

 

Документознавство та інформаційна діяльність

http://www.refine.org.ua/pageid-1071-2.html – Документообіг – Діловодство – Справочинство: Все про мову ділових паперів. Українські реферати. Італійська, німецька мови безкоштовно. Перекладач шістьма мовами світу.

Стилістика ділового мовлення та редагування службових документів

Все про мову ділових паперів

http://www.refine.org.ua/pageid-1071-1.html

Журналістика, реклама, ПР

http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Gurn/Index.php – Навчальні посібники з журналістики: паблік рилейшнз, посібники газетного дизайнера, основи журналістики, бесіди про журналістику, методи пропаганди, телебачення, інтерв’ю…

http://www.jobportal.com.ua/articles/business_and_ecommerce/22.html – Керівництво з написання прес-релізів. Одним з найбільш “революційних” відкриттів початкуючих рекламних менеджерів компаній, а часом і деяких керівників, є ідея про те, що пряма реклама у наш час є не дуже ефективною, і що набагато корисно розмістити в газеті статтю про свій товар або про свої послуги.

PR технології

Про чорний піар

Автор: Вуйма А.
Ця книга є плодом тривалого вивчення інформаційних явищ і тих наслідків, які вони залишають в масовій свідомості. Близько одинадцяти років я займаюся практичним Public Relations . Причому як білим так і чорним. За цей час встиг зіткнутися з самими різними замовниками, PR -проектами, умовами роботи і російською специфікою PR . А також в 23 роки захистити кандидатську дисертацію по цій темі.
http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Gurn/vuima/intro.php

О.С. Хоменок, О.О. Бурмагін, К.Б. Іванова, Є.М. Рибка, С.А. Томіленко. Журналістське розслідування: навчальний посібник для початківців / За заг.ред. О.Хоменка. – Мелітополь, 2008.- 182 с.

Посібник з проведення журналістських розслідувань складається з 8 розділів та додатків, які розкривають механізми проведення розслідувань, схеми їх проведення, надають практичні поради, наводять приклади щодо особливостей роботи з джерелами інформації, а також містять інформацію щодо етичних та законодавчих норм, що регулюють роботу розслідувачів. Особливістю даного посібника є використання багатьох прикладів вітчизняних журналістських розслідувань. Диск, що додається до посібника, містить електронну версію посібника, а також приклади друкованих та телевізійних розслідувань, здійснених українськими журналістами у 2003-2007 роках.
Цей посібник рекомендовано для журналістів та студентів факультетів журналістики.
Це видання стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію „Виклики тисячоліття” (MCC) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI). Зміст цього видання є виключно відповідальністю ГО „Інститут розвитку регіональної преси” та необов’язково відображає погляди USAID, MCC, MSI та уряду США.
http://irrp.org.ua/tutorials/119-zhurnalistske-rozsliduvannya-navchalnij-posibnik.html

Журналістське розслідування як метод збору інформації

Автор: Віталій Маргалик. Наука. 7 февраля 2006 23:27:33
У науковій практиці поняття журналістське розслідування” розглядається в двох аспектах: як жанр та як метод. Журналістське розслідування як жанр, або ж класичне журналістське розслідування, представлене на телебаченні такими програмами, як: „Кримінал” (телеканал „Інтер”), „Подвійний доказ”, „Без табу” („1+1”) та багатьма іншими. Програма „Ключовий момент” визначається як розважальна програма. Основне її завдання – допомогти людям, що, як правило, загубили одне одного, подолати певний психологічний бар’єр. Проте без елементів журналістського розслідування передача обійтися аж ніяк не може. Тому в даному контексті ми розглядатимемо журналістське розслідування саме як метод, а не як жанр. Використання цього методу в процесі підготовки передачі продемонструємо на прикладі історії, яку підготував автор цієї роботи. Історія має назву „Лист із прокльоном”.
http://h.ua/story/7626/

Іміджелогія. Як подобатися людям

В.М. Шепель – автор концепції, упорядник, науковий редактор. М.: Народное образование, 2002.
Ця книжка – навчальний посібник по іміджелогії – адресована викладачам шкіл, ліцеїв, коледжів і технікумів, вищих учбових закладів, іміджмейкерам, менеджерам сервісного бізнесу, фахівцям «Паблік рилейшнз» і по роботі з персоналом. У ній представлені відомості, що мають відношення до загальної культури і правилам хорошого тону.
Навчальний посібник можуть використовувати в самостійній роботі над собою все ті, хто професійно займається діяльністю, пов’язаною із спілкуванням.
http://vlasnasprava.pp.ua/growth/6296-skachati-knigu-shepel-vm-imidzhelogiya-kak-nravitsya-lyudyam.html

140 правил інтернет-журналіста

Олександр Амзіна
“Новинна інтернет-журналістика”, що лежить у мене на комп’ютері, до кінця 2010 року нараховувала цілих 300 тисяч знаків. Досить об’ємисте твір, багато літер. Час на те, щоб його прочитати, є не у всіх. Усвідомлюючи це, я вирішив оформити книжку в модному нині мікроблогерського форматі. Нижче ви знайдете 140 коротких порад, які, сподіваюся, стануть в нагоді як інтернет-журналістів, так і звичайним.
http://adindex.ru/blogs/ru/57766.phtml

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРЕСИ

Аркадій ЖИВОТКО – Літературні пам’ятки України – Рекомендовано Міністерством освіти України – Навчальний посібник для студентів факультетів журналістики вищих закладів освіти.
Сучасна українська журналістика, мережа якої на нинішньому непростому етапі державотворення все ще перебуває в стадії становлення, має давні й потужні витоки. Останніми роками завдяки ряду перевидань заборонених раніше праць з історії вітчизняної культури, а також праць сучасних учених-журналістикознавців і наші студенти, і журналісти-практики мають все більше можливостей глибше пізнавати ці витоки, гідно поціновувати їх і спрямовувати їхній добротворчий потенціал у практику своїх засобів масової інформації.
http://chtyvo.org.ua/authors/Zhyvotko/Istoria_ukrainskoi_presy/

Реклама і Pablic relations

Вікентьєв І.Л. ПРИЕМЫ РЕКЛАМЫ и PUBLIC RELATIONS, Часть I, СПб, Издательство ТОО «ТРИЗ-ШАНС», 1995 г. 228 с. I8ВN 5-88912-002-6

У виданні викладена випробувана в Росії і Білорусі методика створення реклами і акцій PUBLIC RELATIONS: від постановки завдання до прийняття її рішення. Окрім теоретичних відомостей, у виданні наводиться 215 прикладів, 130 учбових завдань, 15 Практичних застосувань і 30 малюнків для повсякденної роботи рекламіста, журналіста, бізнесмена.
http://vlasnasprava.pp.ua/marketing/2999-skachati-knigu-priemy-reklamy-i-public-relations.html

Теорія і практика масових комунікацій

Лазутина Г. Основы творческой деятельности журналиста

http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Gurn/lazut2/index.php

Іноземна філологія, переклад

http://translator.tochka.net/ua/ – Перекладач он-лайн більш ніж на 30 мов світу.

http://www.refine.org.ua/pageid-1071-2.html – Документообіг – Діловодство – Справочинство: Все про мову ділових паперів. Українські реферати. Італійська, німецька мови безкоштовно. Перекладач шістьма мовами світу.

Англійська мова (за професійним спрямуванням)

Автор: О.В. Глоба, В.М. Артюх. 
Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни “Англійська мова (за професійним спрямуванням)”. Іноземна мова (за професійним спрямуванням). Іноземна мова професійного спрямування II. Іноземна мова професійного спілкування для спеціальності “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”. Ділова іноземна мова. Друга іноземна мова (французька). Друга іноземна мова (німецька).
http://www.dim.uccu.org.ua/metod.htm

Латинська мова

Автор: Хоміцька З.М. – Х.: Право, 2004. – 256 с. Розмір – 1.56Mb
На основі програми “Латинська мова” підручник містить відомості з фонетики, морфології та синтаксису латинської мови, а також вправи, тексти для перекладу, лексичний мінімум, латинсько-український словник.
Підручник призначений для студентів юридичних спеціальностей ВНЗ.
http://the-law.at.ua/load/inshi_pidruchniki/latinska_mova/khomicka_z_m_latinska_mova_kh_pravo_2004_256_s/55-1-0-271

Теорія та практика перекладу

Автор: Андрій Паршин Формат: doc. Стор. 203. Розмір: 2 mb. Мова: російська
Підручник ‘Теорія і практика перекладу’ призначений для студентів перекладацьких факультетів і факультетів іноземної мови, перекладачів і широкого круга читачів.
http://knigi.tr200.ru/v.php?id=214015

Українська мова та література

http://www.mova.info/ – MOVA.info: про українську мову, лінгвістику і не тільки. Мета лінгвістичного порталу Mova.info – здійснювати систематичну довідково-інформаційну роботу стосовно української мови та української лінгвістики в мережі Інтернет. Система є своєрідним центром для тих, хто цікавиться українською мовою та хоче швидко отримати потрібну інформацію. Портал MOVA.info створено на некомерційних засадах.

http://www.ulif.org.ua/ulif/ – Український лінгвістичний портал – Інформаційно-лінгвістична система. В українському мовно-інформаційному фонді створено перший в Україні лінгвістичний корпус, який має обсяг понад 43 млн. слововживань і становить сучасну експериментальну основу для проведення фундаментальних мовознавчих досліджень та укладання лексикографічних праць нового покоління. Бібліотека в країнах світу.

Книгосховище українського мовця – Величезна збірка літератури з українського мовознавства
Exlibris
Nова Dоба
Бібліотека Кошового Писаря
Велика Магеланова Хмара
Весна
Електронна Бібліотека Української Літератури (Торонто)
Ізборник-2002
Просвіта
Українська Бібліотека від УКРОПУ
Українське Життя (Севастополь)
Українська Ідея
Українська Поезія
Чарівний Жираф
Чорна Жужелиця
Обширний сайт “Віртуальна Антологія Нью-Йоркської Групи Поетів”
Гомін – Українські народні пісні
Нова Мова
Українська проза (українська частина сайту Lib.ru)
Українська бібліотека “Джерело”
“Ae Lib” – Бібліотека світової літератури – оригінали та переклади

http://www.slovnyk.net/ – 220 000 слів української мови у тлумачному словнику