Виховна діяльність

Бо добром нагріте серце

Повнота життя визначається вмінням людини цінувати кожну мить, усвідомлюючи його неповторність, те, що неможливо двічі увійти в одну й ту ж річку, як стверджували давньогрецькі філософи. Відчуття кожним індивідуумом наповненості свого життя залежить також від комунікативних здібностей особистості, наявності друзів, знайомих, через яких вона пізнає себе і одночасно відчуває свою необхідність.

На думку багатьох мислителів минулого і сучасного, творча орієнтація на те, щоб уміти бути, є саме тією, яка дозволяє людині відчувати своє життя наповненим. Тому невід’ємним атрибутом його має стати наша з вами благочинність.

Докладніше


Бо ми – українці

Кожна людина бере свій початок від сім’ї. Саме тут робить перші кроки до самостійного життя, саме тут відбувається її становлення як особистості. В сім’ї утверджуються норми моральної поведінки людини, її погляди і добрі почуття.

Родина — оберіг, творець і продовжувач національної культури. Як каже народна мудрість, без сім’ї немає щастя на землі.Так, родина — це головний осередок виховання дитини. І таке високе покликання сім’ї треба відроджувати у свідомості українського народу. Це зумовлено передусім тим, що морально-суттєві основи майбутньої поведінки людини, її становлення, ставлення до світу і до себе, її душа найінтенсивніше формуються протягом перших років життя дітей. Домашнє тепло, аура духовності та гарного настрою справляє на дитину великий незгладимий вплив. Як правило, хлопчик чи дівчинка віддзеркалює той стиль стосунків, які засвоюють у сім’ї.

Докладніше


Наш дім

Дім – це наша власність і нам її берегти. Здавалось би, гарне гасло. І чому не прислухатися? Але, на жаль, сьогоднішні життєві реалії вказують на те, що поки не всім це до вподоби.

За прикладом, я думаю, далеко ходити не слід. Повірте, душа болить, коли бачиш облізлі, пошарпані стіни, виламані двері, вибиті шибки, понівечені ліфти. Складається враження, що тут живуть не люди, а якісь варвари, котрим абсолютно байдуже, що це майно державне, наше, і що на підтримання його в більш-менш пристойному стані потрібні великі кошти, яких у районному бюджеті іноді ох, як бракує. Та й де ж вони візьмуться, коли і державний бюджет буває частенько просто порожнім. Чи не час ввести плату за користування будівельними комунікаціями, бо коштів, що виділяються сьогодні, обмаль, їх ледь вистачає для того, щоб побілити стіни.

Докладніше


Прометей очами студентів

Автором статті було проведено соціологічне опитування на тему «Прометей очима студентів Відкритого міжнародного університету «Україна» на факультеті філології та масових комунікацій навчального закладу. Юнакам і Дівчатам було запропоновано відповісти на чотири запитання (на три питання було надано варіанти відповідей, на четверте люди відповідали згідно зі своїми переконаннями, вподобаннями).

В опитуванні взяли участь 100 студентів факультету філології та масових комунікацій із різних спеціальностей (відсоткове співвідношення: українська мова і література – 15%; видавнича справа та редагування – 18%; діловодство – 22%; переклад – 44% ) та різних курсів (відсоткове співвідношення: І курс – 26%; II курс – 67%; III курс – 3%; ІVкурс – 3%).

Докладніше


Співчуття багато не буває

Гуманна місія Університету «Україна» не вичерпується лише тим, що у ньому рівний доступ до освіти мають студенти з особливими потребами. Аура добра та любові до людини примножується цілою низкою доброчинних акцій, що є традиційними у діяльності університетської спільноти, студентського самоврядування зокрема.

Напередодні новорічних свят студенти університету зазвичай готують акцію «Ялинка милосердя». Спершу кожен підрозділ навчального закладу організовує збір коштів, книг, іграшок тощо для вихованців дитячих будинків. Волонтери – добровольці з числа студентів університету, які здійснюють безкоштовну доброчинну діяльність на користь самотніх стареньких людей, інвалідів, хворих дітей, дітей-сиріт, громадян, які потерпіли від стихійного лиха чи катастроф тощо, − готують новорічну виставу, різні конкурси та забавки. У переддень святого Миколая святковий гурт у костюмах казкових героїв, придбавши купу «заморських ласощів», вирушає до дітлахів. Свято завжди вдається на славу, тому що його готує небайдужа та щира молодь Університету «Україна».

Докладніше