Університет «Україна»: паралельний диплом європейського рівня

Що таке паралельне навчання та подвійний диплом?

Паралельне навчання – це навчання у двох вищих закладах одночасно. Здобуваючи знання за одним напрямом на денній формі, ви можете паралельно вчитися на заочній формі за іншою спеціальністю та в іншому ВНЗ, у тому числі за кордоном.

Подвійний диплом – це навчання на одній спеціальності за спільною освітньою програмою, яка узгоджена та затверджена двома навчальними закладами.

Як проходитиме навчання на міжнародній програмі в Університеті «Україна» та закордонному ВНЗ?

Основне навчання відбувається в Університеті «Україна», відповідно до графіка навчання на денній або заочній формі. Крім того, для студентів буде організовано виїзди за кордон для вивчення тих дисциплін, котрі не передбачені в навчальній програмі Університету «Україна». Також навчання з тих дисциплін, що відсутні в навчальних планах університету, здійснюється за допомогою Інтернет-технологій. Студент реєструється на сайті відповідної міжнародної програми й отримує необхідні навчальні та методичні матеріали, проходить тести тощо. Сесії студенти складають разом зі студентами Університету «Україна». Усі дисципліни, які вони вивчають у нашому університеті, будуть перезараховані у закордонному ВНЗ, відповідно до укладених угод між навчальними закладами.

Прийом документів на міжнародні програми на рівень бакалавра та на рівень магістра відбувається протягом усього року. Зарахування студентів проходить двічі на рік ‒ до 1 жовтня та до 1 березня.

Оплата за навчання на міжнародних програмах складається з двох частин – Університету «Україна» та закордонному ВНЗ. Оплата здійснюється відповідно до цін, визначених у договорах про навчання. Студент або слухач вносить оплату за навчання на два окремі (наприклад, на польський та український) рахунки, що вказані у договорах про навчання.

Які документи отримують студенти після вступу у ВНЗ?

Університет «Україна» надає студентський квиток, якщо студент вступив в університет на загальних засадах, або посвідчення слухача, якщо вступив без сертифіката ЗНО. Закордонний навчальний заклад видає посвідчення про реєстрацію на навчання та студентський білет, що визнається практично в усіх країнах світу і надає пільги на транспортні послуги, входи до музеїв, користування бібліотеками та ін.

Який термін навчання на міжнародних програмах?

Термін навчання залежить від початкового рівня підготовки та освіти і коливається від 1 року до 3 років. Для студентів випускних курсів університету термін навчання при максимальному перезарахуванні дисциплін у закордонному ВНЗ може становити 1 рік.

Мова навчання?

Навчання ведеться українською, або, за бажанням, англійською мовою. Володіння польською мовою є обов’язковим для навчання на паралельному дипломі у ВНЗ Польської Республіки. Деякі програми передбачають навчання виключно англійською мовою рівня В2.

Що кажуть студенти?

Анастасія МАЛИШ захистила диплом бакалавра за спеціальністю «Туризм» наприкінці жовтня в Університеті «Україна», зараз навчається на магістратурі у Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki, за спеціальністю «Міжнародна та національна безпека». Сайт ВНЗ: http://wssmia.edu.pl/en/

Анастасія розповіла свою історію, яка вразила тим, що ця дівчина така молода, але вже має неабиякий життєвий досвід. Але повернемося до того, як вона дізналася про Міжнародну програму в нашому університеті.

‒ Я проходжу службу в армії, тому навчатися за звичайним графіком було досить складно, тим більше нині, коли Україна перебуває у стані війни. Дуже довго шукала ВНЗ, який би мав високий рейтинг, давав якісну підготовку і, що дуже було для мене важливо, індивідуальний графік навчання. Знайти такий заклад було не просто, однак на безмежних просторах Інтернету я знайшла сайт Університету «Україна», де, крім основних правил прийому, побачила ще й програму «Твій шанс». Уважно прочитавши всі матеріали по цій програмі, я зрозуміла, що втратити такий шанс не можна! Зателефонувавши пані Олені Майбороді (директору Інституту відкритої освіти), домовилася про зустріч. І ось я вже маю результат! Досі ні краплі не шкодую, що зважилася на це! Нині я бакалавр і вже опановую програму магістра, використовуючи всі можливості програми «Твій шанс»! Я дуже рада, що дізналася про цю програму та ризикнула взяти участь!

Чи зустрічала ти якісь труднощі за період навчання на міжнародній програмі?

Навчатися, якщо тобі подобається та цікаво, не дуже складно. Звичайно, є певні труднощі, але, як показує практика, усьому можна навчитися! А мені подобається навчатися за такою програмою! Особливо приваблює те, що, по завершенню, ти отримуєш диплом міжнародного рівня, що має неабияку вагу при влаштуванні на роботу. І взагалі, кожна така можливість дає в житті шанс на вивчення чогось нового, розширення світогляду, нового погляду на події. Наприклад, зараз я дуже активно вивчаю мови – польську та англійську. І я розумію, що свої зусилля, час і гроші я інвестую у своє майбутнє.

Чи важко було писати дипломну роботу?

– Це було не дуже легко, одночасно складати сесію, писати диплом і працювати… Але нічого! Пройшли та перемогли! Усе склала та захистила! Тепер залишилося перемогти магістратуру! (Сміється).

Чи були в тебе труднощі з мовою?

– Треба було вчити польську та англійську. Але, на щастя, в Університеті «Україна», при навчанні за такими програмами, передбачені мовні курси. Та і викладач була дуже хороша, плюс я у вільний час займалася, і також є багато онлайн програм для вивчення мов.

Міжнародні освітні програми ‒ це хороша можливість відкрити двері у світ і здобути цінний досвід. При цьому всім студентам надається інформаційна, методична та візова підтримка.

 

Довідково:

На цьому сайті можна дізнатися більше про закордонні навчальні заклади: http://vo.ukraine.edu.ua/

Більше інформації про подання документів тут:

http://vo.ukraine.edu.ua/mod/folder…

На Ваш лист із запитаннями нададуть кваліфіковану відповідь. Пишіть на електронну пошту Інституту відкритої освіти Університету «Україна»: intuu16@gmail.com.

Адреса: м. Київ, вул. Львівська, 23, корпус 1, каб. 702

Тел.: (044) 423-73-30.

 

Надія БАБИНЕЦЬ,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»