Школа “Радіо Свобода”

Спілкувалися зі справжніми профі журналістики! Саме тут встановлюються найвищі інформаційні стандарти. ЗМІ, якому вірять люди.

Студенти першого і другого курсів Інституту філології і масових комунікацій Університету “Україна” завітали до Української редакції Радіо Свобода.

Це одна з кращих редакцій Києва!

Нас особисто зустріла Головний редактор київського бюро Української служби «Радіо Свобода» Інна Кузнєцова. Це – одна з найдосвідченіших журналісток Східної Європи! Розповіла про історію радіостанції, специфіку роботи у бюджетному ЗМІ США. Згадала бурхливі дні Майдану, звернула нашу увагу на роботу кореспондентів “Крим-Реалії” і “Донбас-Реалії”.

До речі, росіяни вперто блокують сайт “Свободи” в окупованому Криму. Радіосигнал доходить лише до північних, степових районів… Слухачі змушені заходити на сайт через проксі-сервери найекзотичніших країн. Нас не завели до “Кримської редакції”, аби ми випадково не сфотографували співробітників, більшість із яких – кримчани – мають на окупованих землях родичів, часто там бувають у неофіційних відрядженнях. Як у кращі роки Холодної війни…

Не просто і журналістам з Донбасу, які здобувають інформацію у ЛДНР.

Пані Інна нагадала, що кореспонденти постійно працюють у зоні АТО. Вже виникла ціла школа фронтових журналістів, які знають, що таке війна не з телевізора.

Нам показали затишну телевізійну студію, де записуються резонансні передачі, новини, які потім транслюються в ефірі відомих каналів та в мережі.

До нас приєдналася легендарна журналістка Богдана Костюк, яка, крім усього, знаний волонтер. Дала чимало цінних порад, розповіла цікаві випадки з життя. Взагалі, про життя пані Богдани варто написати книгу!

Вразив Андрій Дубчак – Лауреат конкурсу Lovie Awards у номінації Інтернет-відео. Мабуть, один із кращих фоторепортерів світу! Знамениті знімки Майдану “з йолки” – його робота!

Я відчув, що не маю стільки досвіду і знань, щоб детально писати про людей такого рівня!

Студентам дозволили попрацювати з відеокамерами, спробувати себе в ролі телеведучого. Ми поговорили з відеоператорами, фотокореспондентами, студентами-практикантами…

Нині “Радіо Свобода” активно просувається у соціальних мережах – то великий сегмент інформаційного ринку!

З історії: “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода – некомерційна інформаційна служба, яку фінансує Конгрес Сполучених Штатів Америки і яка веде мовлення та поширює інформаційні програми через радіо, інтернет і телебачення на 21 країну Східної і Південно-Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії, Близького Сходу. Понад 23 мільйони слухачів, глядачів і читачів звикли регулярно слухати передачі, читати матеріали і знайомитися з мультимедійними продуктами РВЄ/РС.

Понад 60 років тому на хвилях Радіо Свобода пролунало й українське слово, перші кілька років під назвою Радіо Визволення. Перша передача Української редакції Радіо Свобода вийшла в ефір із Мюнхена 16 серпня 1954 року. 1 травня 1951 року перша передача Радіо Вільна Європа транслювалася на Чехословаччину.

28 служб РВЄ/РС ведуть трансляції такими мовами:

аварська, азербайджанська, албанська, арабська, башкирська, білоруська, боснійська, вірменська, грузинська, дарі, казахська, киргизька, кримськотатарська, курдська, македонська, молдовська, перська, пушту, російська, румунська, сербська, таджицька, татарська, туркменська, узбецька, українська, черкеська, чеченська.

Виконавши свою місію, минулими роками припинили трансляції служби: естонська, латвійська, литовська, польська, словацька, угорська, чеська.

Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (РВЄ/РС) бачить свою місію у просуванні демократичних цінностей та інститутів шляхом звернення до аудиторії тих країн, в яких свобода преси обмежена владою або наразі ще не стала нормою суспільного життя. Журналісти Радіо Свобода надають своїй аудиторії те, що їй недоступно з місцевих засобів інформації: новини без цензури, відповідальний обмін думками, відкрите обговорення проблем.

Ми переконані, що першою умовою демократії є поінформованість громадян, тому:

РВЄ/РС, завдяки відданості принципам незалежної журналістики, подає чесні й об’єктивні новини, аналізує й обговорює ключові проблеми місцевого, регіонального та міжнародного масштабу, вирішення яких необхідне для успішних демократичних перетворень і побудови вільного ринку.

РВЄ/РС сприяє зміцненню громадянського суспільства шляхом просування демократичних та плюралістичних цінностей.

РВЄ/РС бореться з будь-якими проявами нетерпимості та сприяє зміцненню взаєморозуміння між народами.

Журналісти РВЄ/РС мають робити все можливе, щоб забезпечити фактичну точність усіх матеріалів радіомовлення та Інтернету. Там, де стосовно важливих фактів могли б виринути сумніви та суперечливі міркування, інформація повинна ґрунтуватися на двох незалежних одне від одного джерелах.

Журналісти РВЄ/РС не мають передавати в ефір та публікувати матеріали, які базуються на чутках або на непідтвердженій інформації.

Журналісти мають виправляти фактичні помилки якнайшвидше.

Безсторонність

Інформація має подаватися у контексті фактів, які допомагають розумінню подій і справ та надають ясність без перекручення та упередженості.

Журналісти мають подавати протилежні або розбіжні погляди на всі питання докладно і збалансовано. Коли представники сторони, погляди якої важливі для збалансованості інформації, відмовляються висловити свій погляд, це слід відзначити в радіоматеріалі чи статті.

РВЄ/РС зберігає незалежність від будь-яких політичних партій, владних та опозиційних кіл, еміграційних організацій, комерційних та інших груп, які мають особливі інтереси, релігійних установ, і у межах, і поза межами країн, на які спрямоване теле- і радіомовлення РВЄ/РС («зона мовлення»); РВЄ/РС не підтримує і не пропагує жодних конкретних політичних, економічних або релігійних світоглядних позицій.

Усі передачі і публікації повинні охоплювати елементи базової інформації та тлумачення, які допомагають аудиторії краще зрозуміти значення і наслідки трансльованої інформації. Журналістам не слід висловлювати в інформаційних матеріалах свої особисті погляди і міркування”.

На жаль, закінчилася практика у захоплених новими знаннями першокурсників, організована журналом “Музеї України”, часописом “Нова Січ”, “Універсальною газетою”. У нас, другокурсників, ще триває…

Вразило, з якою увагою ставляться досвідчені журналісти до юних студентів! В нас уже бачать колег!

Ми вдячні за таку розкішну екскурсію! Слухайте “Радіо Свобода”!

Ростислав Тригуб, студент Університету “Україна”

Джерело: http://museum-ukraine.org.ua/?p=9793