Шевченківські дні в Університеті «Україна»

Цього тижня Україна відзначає 203 річницю від Дня народження видатного поета і художника Тараса Шевченка. По всій території України відбулися урочисті заходи, присвячені Кобзареві. 9 березня 2017 року в Університеті «Україна» традиційно у рамках Шевченківських днів відбувся святковий концерт. Організаторами заходу виступили кафедра української мови, літератури та східних мов (завідувач О. Коломієць) та бібліотека Університету «Україна» (директор Н. Колесникова).

Літературно-мистецька композиція, присвячена річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, «Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди…»

Тарас Шевченко був не лише духовним провідником і пророком, а й дзеркалом, яке найбільш об’єктивно відображає «лице і характерну поставу свого народу». Шевченка розуміють настільки, наскільки розуміють себе, свій час і Україну в ньому.

У рамках заходу бажаючі могли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Згадайте, братія моя…», що була підготовлена працівниками бібліотеки Університету «Україна» та присвячена Тарасові Шевченку.

Під час концерту ансамбль «Живиця» подарував пісні «Зоре моя вечірняя…» та «Летить галка через балку…». Ансамбль «Веремія» Центру художньої творчості Університету «Україна» (директор Н. Гаврилюк) доповнив концертну програму піснею на слова Т. Шевченка «Тополя», окрасою номеру став танок студентки Надії Бабинець.

Лунали геніальні рядки Шевченка: вірші «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Сон», «Лілея», «Русалка», «Сестрі», «І виріс я на чужині». Звучали також уривки з поем «Гайдамаки» та «Кавказ». Студенти цього року виявили величезну зацікавленість перекладами творів Т.Г. Шевченка іншими мовами. Крім української, «Заповіт» звучав німецькою, азербайджанською, японською, корейською.

У супроводі пісні «Думи мої, думи» виступили студентки 1-го курсу кафедри «Журналістика» Сніжана Васіна, Мирослава Вовкотруб та Ярослава Слободянюк. У довгих вишиваних сорочках, із вінками на голові, дівчата, тримаючи свічки у руках, продекламували вірш «Три душі».

*** *** ***

Шевченківські дні – це традиційний комплекс заходів, що проводяться в Університеті «Україна» до чергової річниці від дня народження Т.Г. Шевченка і є незмінною складовою національно-патріотичного виховання в Університеті «Україна». Тематичні концерти, виставки, творчі конкурси допомагають студентам ближче познайомитися із творчістю великого Кобзаря, ліпше пізнати історію України, зрозуміти – хто ми, українці, і чого прагнемо.

Анна МУРАШКО,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»