ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЛІТЕРАТУРНОЇ СТУДІЇ «ГОРЛИЦЯ» В РАМКАХ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Валерія ЧЕРНЯЄВА

Світлини Наталі СТРОКАНЬ,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»

 

9 квітня 2014 року в Університеті «Україна» відбулася XI Всеукраїнська наукова конференція студентів і молодих учених «Молодь: освіта, наука, духовність».

Мета конференції полягала в залученні студентів до розлогої наукової дискусії щодо актуальних проблем освіти, розвитку науки, формування духовності сучасної молоді.

В Інституті філології та масових комунікацій у рамках конференції було продемонстровано відеопроект «Наш Шевченко в Університеті «Україна» та відеопрезентацію «Пам’ятне вшанування Кобзаря в Україні та світі» (керівник проектів – Коломієць О.В.).

Учасників конференції привітали директор Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна» Барна Н.В., начальник науково-дослідної частини Нікуліна Г.Ф. Із доповіддю про сучасні технології у книговиданні виступив доцент Губарець В.В. Патріотичні вірші для учасників конференції читала гостя заходу Домашенко Т.М. Ушанувати хвилиною мовчання загиблих бійців НЕБЕСНОЇ СОТНІ спонукав учасників конференції завідувач кафедри журналістики Карпенко В.О., наголосивши при цьому, що процес переродження і побудови нової України треба підхоплювати на всіх рівнях. І починати треба з себе. Віталій Опанасович процитував на підтвердження цієї думки вірш учасниці літературної студії, студентки Вікторії Клюшиної із першого числа альманаха «Горлиця»:

 

Набридло! Одне і те саме  –

Усе це набридло мені.

Україна  – ні! Україна  – погана!

Що Україна може дати тобі?

 

Вікно до Європи хтось прорубав,

Та ми туди якось не встигли.

Медицини, освіти, усіляких прав!

Замало?  – не скигли!

 

Україна страждає від чвар і брехні,

Та потреби в людей єдині.

Досить дивитись, що взяти собі.

Що можеш дати країні?

 

Досить шукати винних,

Тикати пальцем у небо.

Починати треба не з когось,

Починати треба із себе.

 

Потім слово надали випускникові Університету «Україна» Горовому Геннадію Володимировичу. Він розповів про університетську літературну студію «Горлиця», керівником якої є вже другий рік.

Геннадій пояснив, що заняття з учасниками студії складається з трьох етапів:

  • На початку зібрання іде наукова теорія, де студенти можуть взяти для себе багато корисної інформації для подальшого розвитку у творчому плані;
  • Найцікавіше: учасники читають свої творчі роботи, потім слухають коментарі, зауваження чи захоплені відгуки;
  • Після закінчення виступів та обговорень спілкування триває за запашною філіжанкою чаю або кави у творчому колі учасників літературної студії та її керівників.

Після своєї промови Геннадій запросив виступити зі своїми творчими роботами чотирьох дівчат-учасників літературної студії «Горлиця»: Яніну Ярмоленко, Вікторію Клюшину, Черняєву Валерію та Гриценко Лілію.

Дівчата так щиро та гарно прочитали свої вірші та прозу, що викликали лише приємні та теплі емоції в усіх студентів та викладачів.

Саме в такий нетрадиційно-літературний спосіб закінчилося пленарне засідання XI Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих учених «Молодь: освіта, наука, духовність» в Інституті філології та масових комунікацій Університету «Україна».