Literature Green Way Fest

23 березня в Університеті “Украина” відбулася акція Literature Green Way Fest (частина 1).

Мета акції – привернути увагу до сучасного стану екології, виокремити основні проблеми сьогодення і разом знайти їх вирішення, закликати до ціннісного і бережливого ставлення до природних ресурсів нашої планети, чистоти країни, міста, своєї вулиці. Адже зміни починаються з нас самих!

Учасниками акції стали студенти, викладачі, представники бібліотеки та небайдужі гості.

Акція «Literature Green Fest» – це своєрідний меседж від природи в «літературній формі». Таку акцію було започатковано літературно-дослідницьким клубом «Золоте перо» і проведено у 2018 році.

На акції виступили:

Вероніка Антонюк – керівник клубу «Золоте перо», яка наголосила на основних проблемах сьогодення екологічного характеру, причинах та наслідках людської безвідповідальності по відношенню до оточуючого нас світу.

Мирослава Дячинська – викладач кафедри української мови та літератури – з темою доповіді «Мій біль – Чорнобиль». Вона наголосила, що, окрім збереження довкілля сьогодні, необхідно пам’ятати помилки людства у минулому, аби в майбутньому їх не повторювати. Також слід пам’ятати і шанувати пам’ять всіх тих Героїв, які змогли нейтралізувати техногенну катастрофу і ціною свого життя зберегли наше сьогодення. Мирослава Владиславівна закликала до свідомого і ціннісного ставлення до екології, здоров’я та природи взагалі.

Світлана Козлова – заступник керівника клубу «Золоте перо». Доповіла про головні чинники забруднення на побутовому рівні. Також запропонувала варіанти вирішення – як от використання екоторбин, паперових пакунків та екологічно чистого транспорту. Окрім того, розповіла киянам про чудову ініціативу, започатковану Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. В. Винниченка та Олександром Анатолієвичем Рацулом у м. Кропивницький під назвою «Перший міський фестиваль соціальної реклами у Кропивницькому», де було представлено роботи небайдужих до стану навколишнього середовиша містян. Адже це відмінна практика, коли жителі міста самі визначають найактуальніші проблеми і разом шукають шляхи їх вирішення. На майбутнє було б прекрасно, аби такі фестивалі та інформативні кампанії ширилися містами країни, аби змінювати свідомість людей, впливати на формування цінностей молодого покоління та їх соціально-екологічної відповідальності.

Цікавою та інформативною була книжкова презентація від бібліотеки Університету «Україна», яку провела провідний бібліотекар Колічук Людмила Олександрівна. Колектив бібліотеки ознайомив присутніх із книжковими виданнями, де розкривається питання ціннісного ставлення, збереження та запобігання руйнування екології нашої планети.

Вирубування лісів, забруднення лісів, викидання у навколишній простір відходів різного характеру, зокрема пластику і продуктів двигунів внутрішнього згорання призводить до руйнування, а отже поступового знищення атмосфери і довкілля взагалі. Ці екологічні проблеми забирають у нас найцінніше – природу. Ту природу, яка чарувала й чарує. Природу, яка для всіх нас стала матір’ю і годувальницею.

І в кожного нас був, є і буде вибір – продовжувати робити те, що робили завжди, чи починати щось змінювати в собі. Вчитися жити без відходів.

Працювали у формі конференції: спочатку слухали доповіді, а далі – у форматі вільного мікрофону, де всі небайдужі мали можливість додати щось своє або обговорити вже сказане.

Підсумовуючи вищесказане, зазначимо, що однієї такої акції недостатньо. Але головне почати і робити справу далі.

Саме тому літературно-дослідницький клуб «Золоте перо» шукає поповнення! Ви небайдужі до екологічної ситуації в країні? Ви – творча особистість? Готові мінятись і змінювати? Тоді нам по дорозі!

А поки ми передаємо свій меседж іншим навчальним закладам України. Давайте разом дослідимо проблему і знайдемо способи її нейтралізації!!!

Всі дописи і звіти з теми просимо викладати з хештегом #SaveEarth.

Інформацію підготували:

Голова ЛДК «ЗОЛОТЕ ПЕРО» Вероніка Антонюк

Заступник Світлана Козлова

Дякуємо за підтримку кафедрі української мови, перекладу та сходознавства Університету «УКРАЇНА» за підтримку.

Передаємо акцію #SaveEarth іншим начальним закладам України