Супровід навчання студентів

В Університеті «Україна» розвивають інклюзивне навчання як один із засобів соціальної реабілітації молодих людей із особливими потребами

Відомо, що інклюзивна освіта – найкращий засіб соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами. Адже лише поруч зі звичайними однолітками учень чи студент із інвалідністю набуває таких корисних у майбутньому комунікаційних навичок. А обсяг знань, які дає звичайна школа, загалом достатній для вступу у вищі навчальні заклади.

Докладніше

автор: Світлана ПАТРА, студентський медіа-центр Університету «Україна» видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2013 адреса видання: http://ukrtribune.com


Інклюзивна освіта як засіб соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами

В Україні та світі проживає дуже багато людей із особливими потребами. Серед них – 135773 дитини. Усі вони внаслідок вроджених або набутих захворювань і травм не можуть вести спосіб життя, доступний усім іншим громадянам. Обмеження здоров’я через порушення зору, слуху чи опорно-рухового апарату призводить до наявності особливих потреб у соціальній, медичній, культурній та освітній сфері.

Докладніше

автор: Світлана Патра, студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2013


Екстремали без обмежень

Інваліди й екстрім – здавалося б, ці поняття не мають нічого спільного. Адже спортсмени, на нашу думку, є люди здорові, сильні, вправні. І хоча вже півстоліття тому, в 1960 році, світ уперше побачив Паралімпіаду, зараз настав час для ще більш вражаючих «подвигів» людей із особливими потребами. Ці надзвичайні особистості з різних країн дивують і надихають усіх, хто хоч раз побачив, на що вони здатні.

Докладніше

автор: Вікторія Скрипник, Студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2012


Дівчина, яка відмовилась помирати Або: Чи завжди можна гарантувати, що дива не станеться?

Нещодавно мешканців Данії сколихнула історія дівчини, що прийшла до тями після відключення її від апарату штучного дихання. Однак, усе по порядку. Ось, що говорить про цю неоднозначну ситуацію сайт «Вести.Ru»: 19-річна Каріна Мельхіор рік тому поїхала за кермом батьківського авто на пляж. Дорогою дівчина не впоралась із керуванням і, як результат – аварія, черепно-мозкова травма. У лікарні Каріна впала в кому.

Докладніше

автор: Світлана Патра


Жодного дня без доброго вчинку (творчий портрет) – 2012

Третього грудня увесь світ відзначає день людей із обмеженими фізичними можливостями. Такі люди є в кожній країні, в кожному місті чи селищі. Вони співіснують зі здоровими людьми, часто залишаючись для останніх загадкою, чи нерозкритою книгою, гортати котру нема ні часу, ані бажання.

Докладніше

автор: Геннадій ГОРОВИЙ


Три кроки до самостійності

Мабуть, не існує у світі чоловіка або жінки, які не воліли б досягти успіху в тій чи іншій галузі людської діяльності. У кожного свій шлях до мети. Однак є те, що об’єднує всіх успішних особистостей – ніхто з них, споглядаючи пройдений шлях, не називає його простим і безтурботним. І це нормально, бо, так би мовити, життя рухається по спіралі, а проблеми навпрошки.

Докладніше

автор: Геннадій ГОРОВИЙ


Студенти Університету “Україна” взяли участь у міжнародному фестивалі “Життя безмежних можливостей”

З 23 по 25серпня у столиці Росії – Москві, на базі Московського державного гуманітарно-економічного інституту (МДГЕІ) (до 2011 року – Московський державний соціально-гуманітарний інститут) відбувся IV Міжнародний фестиваль творчості інвалідів «Життя безмежних можливостей». Організатором фестивалю виступили, окрім МДГЕІ, Міністерство освіти і науки Російської Федерації та Департамент освіти м. Москва. Фестиваль підтримали такі компанії, як Turkish Airlines, SAP, Schneider Electric, виробник інвалідних візків активного типу – компанія «Катаржина».

Докладніше

автор: Світлана ПАТРА


“Вудка” чи “риба”?.. або Тренінги для батьків дітей із іналідністю як спосіб допомоги

25 вересня у приміщенні дитячої поліклініки № 1 Подільського району м. Києва відбувся тренінг «Реабілітаційна, психологічна та соціальна підтримка батьків, які виховують дітей з ДЦП». Захід було організовано Асоціацією паліативної та хоспісної допомоги України. У програмі заходу було презентовано такі теми

Докладніше

автор: Світлана Патра, студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2012


Хто кого?.. Сучасні інтернет-технології, студенти з інвалідністю та українське село

Не є таємницею, що навички користування комп’ютером та засобами Інтернет-мережі нині є однією із важливих складових успіху та професійного зростання людини в сучасному світі. Особливо цей чинник є важливим для людей із інвалідністю, адже вони, як ніхто інший, відчувають усю користь сучасних Інтернет-технологій, насамперед у навчанні.

Докладніше

автор: Світлана Патра, студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2012


Fashion Chance для особливих красунь – 2012

Одяг повинен бути підпорядкованим особистості жінки, а не навпаки, – сказав колись відомий модельєр Ів Сен-Лоран. Ні в кого тепер не виникає сумніву, що жінка завжди є особистістю. Навіть, якщо має певні обмеження здоров’я.

Докладніше


Спортивний «Скіфський берег» або кожна людина в інвалідному візку на марафонській доріжці – уже переможець

Літо – пора тепла, сонця і спорту. І справа тут не лише у Євро-2012. 16 червня 2012 року в рамках святкування дня міста Саки на території ДП «Спеціалізований спинальний санаторій ім. Бурденка» відбувся Х міжнародний марафон «Скіфський берег-2012». Дистанція марафону – 42 км. Марафон відбувався під патронатом голови верховної ради Криму В. Константинова.

Докладніше

автор: Світлана Патра, Студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2012


Солов’ї із Казахстану

Що Ви знаєте про Казахстан? На це питання кожен щось промовить відповідно до своєї освіти: хтось назве лише столицю – Астану, дехто зазначить якісь географічні дані, хтось згадає історичних особистостей батьківщини, життя яких було пов’язано з Казахстаном.

Докладніше

автор: Світлана Патра, студентський Медіа-центр Університету «Україна» час видання: 2012


Університет “Україна” допомагає студентам із ДЦП не лише набути фаху, але й поліпшити фізичний стан


Наш світ, безумовно, стає гуманнішим. Тепер з’являється все більше організацій, програм, тренінгів, методів, які б допомогли дітям із вадами здоров’я адаптуватися, знайти своє місце в житті. Відрадним є те, що нині звертають увагу на цю проблему вже тоді, коли малюк ще навіть не народився, або коли він тільки-но з’явився на світ. І опікуватися починають насамперед батьками.

Докладніше

автор: Ольга КАЛЕНСЬКА


Університет “Україна” став співорганізатором проекту “Зустрічаємо весну з друзями” – 2012

Проект під назвою «Зустрічаємо весну з друзями» відбувся наприкінці березня. На ньому була присутня молодь, долучена до діяльностіСпілки громадських організацій інвалідів Києва (СГОІК), а також студенти Університету «Україна». Весну зустрічали в одному із престижних клубів Києва «Museum Le club».

Докладніше

автор: Марина ЗЕНКЕВИЧ


Треба вірити у власні сили!

Я познайомилася з Русланом Рибитвою зовсім випадково. Це сталося в Університеті “Україна” на перерві. Щось наче штовхнуло мене поговорити з хлопцем. Руслан хворий на ДЦП ще з народження. Але це виявляється лише в тому, що він трохи повільно розмовляє. У всьому іншому він — звичайний хлопець.

Докладніше

автор: Анна Данько, студентка II курсу (спеціальність “Видавнича справа та редагування”) видання: Газета «Університет «Україна», №4-5, 2003, час видання: 2003


Головне — індивідуальний підхід

У листопаді минулого року в нашому університеті відбулася III Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми навчання та виховання людей з особливими потребами». З цього числа газети починаємо публікувати окремі матеріали зібрання, а також розповіді про те, як втілюються у життя настанови та рекомендації конференції

Докладніше

автор: Галина БЕСПЯНСЬКА, ст. викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності видання: Газета «Університет «Україна», №1, 2003, час видання: 2003


По-справжньому щасливі…

Нещодавно я в одному з періодичних видань, здається, в «Голосі України», прочитала, що в нашій країні, серед розгалуженої системи ВНЗ, особливу увагу привертає до себе своєю гуманністю ВМУРоЛ «Україна» – вищий навчальний заклад інтегрованого типу, метою якого є забезпечення рівного доступу до якісної освіти всім членам суспільства, зокрема людям із інвалідністю шляхом реалізації політики рівних можливостей. Серед більш як 48000 студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання в університеті налічується понад 2200 студентів із інвалідністю. Такі юнаки і дівчата навчаються разом зі своїми здоровими однолітками в інтегрованих групах – мікромоделях соціального середовища.

Докладніше

автор: Алла Сущенко, студентка III курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування») видання: Газета «Університет «Україна», №3-4, 2008


Створення соціально-професійних методик для людей із особливими потребами

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» — один із провідних вищих навчальних закладів нашої держави, що надає можливості для навчання не тільки всім бажаючим і тим, які прагнуть до нових знань. Чи не найважливішим завданням університету є підготовка професійно орієнтованої молоді з особливими потребами і, що не менш важливо, вироблення нових педагогічних методик для практичного використання на заняттях як зі спеціалізованих, так й із загальнонаукових дисциплін. Однак, щоб оптимально використовувати час і при цьому правильно скеровувати студентів у професійне русло, прилаштовувати матеріал до рівня їх знань та намагатись врахувати особливості роботи з молоддю, що потребує особливої уваги, потрібна неабияка педагогічна майстерність. Володіння останньою тісно пов’язане з комплексною системою знань із педагогіки, методики, психології, соціальної роботи та безпосередньо того навчального предмета, який викладається. Слід також зазначити, що вдалою буде тільки методика роботи, перевірена досвідом.

Докладніше

автор: Марина Цілина, викладач кафедри української мови та літератури видання: Газета «Університет «Україна», №11-12, 2004, час видання: 2004


Вік живи – вік учись!

Якось я, викладач-початківець Університету «Україна», фаховий філолог, перевіряла контрольні роботи студентів заочної форми навчання. Ретельно вичитувала 15-20 сторінок тексту, виправляла помилки, в рецензії обґрунтовувала оцінку. Раптом отетеріла: до рук потрапив один (!) листочок ? вірш на тему «Знедолені та зневажені» на сторінках роману Федора Достоєвського «Злочин і кара». Нестандартна робота: за обсягом, за формою, за змістом. Уже мала намір «вліпити» двійку, та зателефонувала староста групи, коректно порадила придивитися уважніше до автора цих поетичних рядків і не поспішати з висновками.

Докладніше

автор: Ніна Головченко видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2010 адреса видання:http://ukrtribune.org.ua


Мистецтво і творчість як засіб інтеграції людей з особливими потребами у суспільство

Завдяки запровадженню принципів демократії, відкритості, толерантності, стрімкому розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, у сучасному мінливому світі кожен може знайти своє місце. Люди з особливими потребами – не виняток.

Докладніше

автор: С.М. Патра, студентка 5 курсу (спеціальність «Видавнича справа та редагування») Інституту філології та масових комунікацій час видання: 2012


Врятовані мистецтвом


Мистецтво – один із найдавніших видів людської діяльності. Навіть у первісних печерах були примітивні, а все ж малюнки. З давніх-давен люди пізнавали навколишній світ та створювали свій власний – внутрішній. Здавна мистецтво передавало красу природи та людини. Недарма говорять, що саме краса врятує світ. Вона постійно це робить, адже, споглядаючи її, душа набуває неймовірної сили, щоби бодай спробувати змінити наш світ на краще.

Докладніше

автор: Cвітлана ПАТРА видання: Газета «Ять» №7, лютий 2012, час видання: 2012