Як студенти «України» в КМДА диктант писали

9 листопада, в День української писемності та мови, у колонній залі Київської міської державної адміністрації студенти та викладачі Університету «Україна» долучилися до XVII радіодиктанту національної єдності. Писемний флешмоб об’єднав українців не лише в Україні, а й у всьому світі.

До присутніх у колонній залі – киян, викладачів і студентів Університету «Україна», предтавників структурних підрозділів апарату КМДА – звернулася керівник Управління документообігу та аналізу службової кореспонденції Валентина Уткіна: «Київська міська державна адміністрація разом із киянами сьогодні долучається до написання XVII радіодиктанту національної єдності, який цього року проводить спільно з кафедрою української мови, літератури та східних мов Університету «Україна». Реалізуючи «Концепцію розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015-2020 роки», наші структурні підрозділи на базі Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій із березня цього року проводять постійно діючий спецкурс «Діловодство та українське ділове мовлення» для новопризначених працівників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних у місті Києві державних адміністрацій, випускниками якого стали уже 125 осіб».

Із вітальним словом до гостей колонної зали звернулася завідувач кафедри української мови, літератури та східних мов, кандидат філологічних наук, доцент Олена Коломієць: «Слід відзначити, що співпраця Університету «Україна» з КМДА триває уже 19 років. Саме 1998 року за ініціативою першого міністра освіти незалежної України Таланчука П.М. при підтримці КМДА було створено перший в Україні вищий навчальний заклад інклюзивного типу, де за цей час змогли отримали вищу освіту 135 тисяч талановитої молоді, серед яких – більше 10 тисяч студентів із особливими потребами.

Сьогодні від імені університету вітаю вас із Днем української мови та писемності. Це свято не тільки для філологів, а й для українців усього світу, тому що традиційний радіодиктант, який проводиться вже в сімнадцяте, сьогодні разом із нами писатимуть українці по всьому світу, і не тільки вони, а й усі, хто небайдужий до нашої України. Це можливість ще раз нагадати про себе і сказати, що ми є, ми боремося, ми утверджуємо українську мову, яка є однією з наймилозвучніших у світі».

Подарунком для учасників радіодиктанту став виступ доцента кафедри менеджменту організацій Університкту «Україна», кандидата наук з державного управління, народної артистки України Світлани Мирводи, яка прикрасила подію українськими піснями, ніби передбачаючи зміст диктанту. Мелодійна пісня – журлива і весела, щемлива і запальна – додала присутнім необхідну творчу наснагу.

Текст радіодиктанту традиційно прозвучав на Першому каналі Українського радіо, цього року о 12:30 год., його читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Диктант мав назву «Наші пісні».

Захід пройшов у форматі міжнародного флешмобу. Його цьогорічний девіз: «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

ЗОЗУЛЯ Костянтин,

Імідж-центр Університету «Україна»