Візит вінничан до Марії Савченко

29 березня мамі Надії Савченко — Марії Іванівні виповнилося 78 років.

Привітати її з днем народження приїхали вінничани: перший заступник голови Вінницької обласної ради Людмила Щербаківська, депутати Вінницької міської ради («Батьківщина») Людмила Ваколюк та Ганна Давиденко.

Марія Савченко із гордістю розповідала про свою дочку. Згадала, якою вона була в дитинстві та юності, разом поговорили про суд, про те, як вона зараз себе почуває, згадали і про любов, і про політику.

– Чи було у Наді кохання? – цікавились гості.

– Не знаю, — сказала Марія Іванівна. – Вона така ж «невлюбчива», як і я. Але Надя завжди була дуже артистична. Вступила вона до Університету «Україна» на факультет журналістики, провчилася там семестр, а потім померла моя сестра, за нею мій чоловік – батько Наді – і грошей не стало. Я пішла до президента університету П. Таланчука і розповідаю йому цю ситуацію, а він каже: пишіть заяву. Я й написала таку маленьку творчу роботу на сторінку А4 і принесла йому. Він подивився і каже: люди мені такі заяви пишуть, що сміятися хочеться, а від вашої у мене сльози проступили. Запропонував Наді здати ще один екзамен і безкоштовне навчання. Але дочка, дізнавшись про це, на мене образилась, що я пішла її захищати. Вона провчилась ще один семестр і забрала документи. Надя дуже хотіла бути льотчиком. Декілька разів їздила до Харкова вступати, але їй там постійно відмовляли. Вона записалася на прийом до Гриценка – тодішнього міністра оборони, 2 місяці очікування — і він її прийняв. Зайшовши до нього, одразу сказала: «Я хочу літати». А він їй: «Ну, як хочеш – то літай». І вона поїхала в Харків і вступила. А коли навчалася у Харкові, то льотчик-інструктор, який її готував, у характеристиці написав, що вона буде пілотом-асом.

– А зараз як вона?

– Голодує… Тільки воду п’є. Я порахувала, що вона вже в цілому 205 днів голодує… У тюрмі так важко… Коли провідувала Надю, заборонили українською говорити із нею. А я тільки за ручку хотіла її потримати…

– А хто Вам допомагає із політиків?

– Тільки Юля Тимошенко. Мені знайомий говорить, а чого це вона тобі тільки допомагає, це ж вона заради України страждає. Значить, Президент має щось робити. А я у нього вже 4 рази була. 1-й раз, пам’ятаю, дзвоню йому, щоб на прийом записатись. Тиждень дзвонила, мене ніхто не записував, а потім я вже і кажу: я до Обами швидше доберусь, аніж до нього. Наступного дня мені подзвонили і запитали: сьогодні вас на 18.00 влаштує?… Я тоді на зустрічі його спитала: а чого Ви не зробите, як Рузвельт після 2-ї Світової зробив – зібрав своїх друзів і сказав їм: «50% своїх грошей віддайте країні, їй зараз більше треба, ніж вам». І так вони допомогли США… Зараз у суспільстві 1000 градусів по Цельсію, і не дай Бог зараз 3-й Майдан… Це буде не Майдан… Це буде громадянська війна. Невже наші безвідповідальні політики цього не розуміють?

Сергій Годун

Джерело: http://33kanal.com/publications/vizit-vinnichan-do-mariyi-savchenko-8177.html