V Науково-практична конференція студентів і молодих учених «Масово-комунікаційні процеси в сучасному світі»

3 грудня 2014 р. в Інституті філології та масових комунікацій (ІФМК) Університету «Україна» відбулася Науково-практична конференція студентів і молодих учених «Масово-комунікаційні процеси в сучасному світі», яка цьогоріч проводилася вп’яте.

Учасниками організаційного комітету конференції були: Барна Н.В. – директор Інституту філології та масових комунікацій, Дроботенко В.Ю. – заступник директора з наукової роботи, Карпенко В.О. – завідувач кафедри журналістики, Коломієць О.В. – завідувач кафедри української мови і літератури та східних мов.

Пленарне засідання розпочалося о 10 годині. Вступним словом відкрила конференцію кандидат філософських наук, професор Барна Н.В., яка привітала усіх учасників із початком роботи та розповіла про міжнародну діяльність інституту.

Заслужений журналіст України, професор Карпенко В.О. у своєму виступі звернув увагу на особливу роль української мови в сучасних масово-комунікаційних процесах і наголосив на необхідності її збереження, розвитку та активної підтримки.

Виступ кандидата філологічних наук, доцента Коломієць О.В. на тему «Поетичне слово Євромайдану» повернув до осмислення подій громадянського спротиву крізь призму сучасної художньої творчості. Зокрема, доповідач наголосила, що поезія завжди була наймобільнішим видом художньої творчості, не тільки супроводжувала найболючіші моменти історії, а й силою свого відточеного слова кликала до активних дій. Думка, сформована у слові, ставала вогненним мечем, вселяла упевненість у незмінний поступ. Революція Гідності ніби пробудила від летаргічного сну українську націю, яка, струснувши з себе мару знавіснілих манкуртів і яничар, явила світові нову хвилю Поетичного Воскресіння.

Учасники конференції вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, усіх, хто загинув заради майбутнього України, хвилиною мовчання.

Коломієць О.В. запропонувала підтримати ініціативу ректорату університету, кафедри української мови і літератури та східних мов щодо продовження роботи над усебічним впровадженням української мови в навчально-виховний процес та долучитися до розроблення відповідного перспективного плану всім кафедрам інституту й іншим структурним підрозділам університету. Учасники конференції підтримали цю пропозицію.

На запрошення кафедри української мови і літератури та східних мов у пленарному засіданні конференції також узяла участь Антоніна Спірідончева, українська поетеса, учасниця літературної студії «Перехрестя» і літературного клубу «Київ поет-ажний». Гостя презентувала свої поетичні та прозові збірки. Студенти мали унікальну можливість почути в авторському виконанні поезії, серед яких багатьом сподобався цикл віршів про амазонок та лицарів. Завершила свій виступ Антоніна Спірідончева сучасними віршами патріотичного циклу, які в листопаді уперше виконала в Національному музеї літератури під час проведення V Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Українські передзвони», співзасновниками та організаторами якої стала кафедра української мови і літератури.

Після невеликої перерви роботу конференції продовжили секційні засідання. Одночасно працювало сім секцій, де студенти мали змогу у формі виступів представити результати своїх наукових досліджень:

• Українознавство – основа філологічної освіти та формування духовності: історія та сучасність;
  • Українська журналістика: час, пошук, відповідальність;
  • Редакційно-видавничі процеси в системі масової інформації;
  • Актуальні проблеми сучасного перекладознавства;
  • Сучасні технології виготовлення етикетової та паковальної продукції;
  • Документознавство та інформаційна діяльність: сучасні проблеми та перспективи розвитку;
  • Туризм як важлива складова розвитку України.

Авторів найкращих виступів буде відзначено дипломами та подяками наступної п’ятниці, 12 грудня,  під час святкування в ІФМК 16-річчя університету.

Учасники конференції залишилися задоволеними продуктивним спілкуванням і з нетерпінням чекатимуть на наступну можливість презентувати результати своїх нових наукових здобутків.

Валерія Черняєва,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»