Студенти Університету «Україна» побачили Українське радіо зсередини

Практика. Це слово знайоме кожному, хто був студентом. Практичний досвід дуже важливий для студента, адже тільки спробувавши обрану професію «на зуб», молода людина зможе пізнати її ближче, переконатися у правильності свого вибору.

1 лютого 2017 року студенти Університету «Україна», серед яких – студенти 1 курсу спеціальності «Журналістика» Олександра Вовченко, Мирослава Вовкотруб, Олександр Василенко, Сніжана Васіна, Ярослава Слободянюк, Валерія Хлинцова, Вероніка Вілянська, Марія Калюжна, відвідали Українське радіо.

Про подробиці події розповідає Мирослава ВОВКОТРУБ:

Візит відбувся у ході ознайомчої практики під керівництвом Віктора Вікторовича Тригуба, головного редактора журналу «Музеї України». Ми відвідали Українське радіо, щоб на власні очі побачити роботу радіо зсередини.

Нам провели екскурсію чотирма каналами Українського радіо, ми мали змогу побачити, як знімається прямий ефір, як відбувається монтаж, запис ефіру, як відбуваються дзвінки слухачів. В’ячеслав Козак, член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, розповів нам багато цікавинок, провів майстер-клас, під час якого ми спробували себе як радіоведучі. «Радіо – це дзеркало країни», – говорив він нам.

Найбільше мені запам’ятався музей, у якому ми могли на власні очі побачити апаратуру, за допомогою якої працювали найперші радіостанції. Екскурсія до музею подарувала нам важливі знання про історію розвитку радіо як в Україні, так і в усьому світі.

Українське радіо стало ближчим для мене та моїх колег. Нам розповіли про нього більше, а також запросили на практику.

Для нас тепер радіо – це не просто слово. Ми побачили процес запису ефірів, як працюють справжні професіонали. Ми отримали корисні поради, що дозволять нам у майбутньому стати на крок ближче до роботи на радіо.

Своїми враженнями діляться інші учасники події.

Олександра ВОВЧЕНКО:

Ми, студенти Університету «Україна», мали честь побувати там, де творять дива, поширюють інформацію, практично не маючи кордонів.

Це був дуже цінний досвід для нас, студентів. Радіомовлення – це спосіб донести інформацію саме емоціями, голосом, тембром. Адже ти не бачиш людину, ти власноруч формуєш портрет людини у своїй уяві.

Сніжана ВАСІНА:

Ми змогли побувати на Національному радіо України. Це була просто вражаюча та захоплююча подія. Ми всі були приємно здивовані. Нас водили студіями, і ми навіть змогли відчути себе дикторами. З нами ділилися маленькими таємницями про радіо та індустрію ЗМІ.

*** *** ***

Враження і знання, отримані студентами під час оглядової практики, допоможуть їм у подальшому навчанні та роботі. Це можна сказати з упевненістю, адже ніщо не навчає ліпше, ніж досвід старших колег. Потрібна лише готовність – з боку студентів – отримати й опрацювати отриманий досвід, а з боку професіоналів-практиків – поділитися таким важливим для студента досвідом.

Світлана Патра,

журналіст Імідж-центру Університету «Україна»