Поетичні лекції великого майстра. Майстер-клас Сергія Пантюка

29 березня 2017 року в Університеті «Україна» літературна студія «Горлиця» знову зібрала поетів-початківців на майстер-клас українського письменника, журналіста, громадського діяча і видавця Сергія Пантюка. Темою зібрання стали химерні форми поетичних творів: акровірші, паліндроми, анафорники, анаграмники. Як зазначив сам пан Сергій, «володіння формою вірша – поетична фізкультура, а поетичні м’язи – це різні форми віршів».

Творча атмосфера цієї зустрічі допомагала всім присутнім поринути у глибокий і затишний світ поезії. Такі майстер-класи відбуваються щомісяця. Вийшло друком кілька випусків альманаха із віршами молодих поетів, які натхненно пишуть під крилом «Горлиці». Поетичні лекції Сергія Пантюка неабияк допомагають не заблукати у світі поезії та прози тим, хто лише починає робити перші кроки у написанні власних творів, і тим, хто вже давно крокує казковим шляхом поезії.

Особливо це захоплює першокурсників. Так, студентка І курсу журналістики Університету «Україна» Олександра Вовченко поділилася своїми враженнями від першого у своєму житті поетичного майстер-класу: «Я й уявити собі не могла, що це так цікаво. Найбільше мені сподобався спосіб подачі інформації Сергія Дмитровича. Здавалося, я зустрічалася з ним багато разів. Хотілося слухати і слухати. Такі лекції повинен відвідати кожен!»

Андрій Шадюк, студент-першокурсник Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», зазначив, що Сергій Пантюк – просто унікальна людина, яка може розповісти так багато різних цікавих «штукарств», що відвідання його лекцій стає просто потужним зарядом інтелектуальної енергії.

Після лекції пан Сергій дав практичне завдання – написати акровірш. С. Пантюк не лише поставив мету, а й надав дуже цінні коментарі та поради, як цієї мети досягти, – написати хороший акровірш.

Після такої поетичної гімнастики Юлія Скоробогач, випускниця Університету «Україна», поділалася відгуком про майстер-клас на своїй сторінці у Facebook:

«Якщо ви все-таки хочете стати поетом, то:

– дієслівні рими неприпустимі;

– не намагайтеся писати, як класики. То називається епігонство;

– наснажуйте слова собою, не шукайте їх у словниках.

Наприкінці лекції я навіть погодилася на практичне завдання і теж створила акровіршик (пригадала свій 5 клас). Вийшло спонтанно, дуже тематично і чесно».

Після майстер-класу всіх присутніх було запрошено на традиційне чаювання, на якому, за ароматним чаєм та солодощами, обговорювали не лише поезію, а й українські традиції, звичаї, минувшину. Без перебільшення, кожен зміг запитати у Сергія Пантюка те, що його цікавило, здобути просто неймовірні знання у зрозумілій для всіх формі.

Літературна студія «Горлиця» має чудову творчу атмосферу. Якщо Ви давно шукали місце, де Вас зрозуміють, підтримають усі Ваші творчі починання та дадуть платформу для розвитку таланту, – ця студія саме для Вас.

Мирослава Вовкотруб, координатор літературної студії «Горлиця»

Фото: Анна Мурашко, Костя Зозуля